Jo Pavey az új európai bajnok a 10.000 - 11 hónapban a születés után

Videó: Jo Pavey az új európai bajnok a 10.000 - 11 hónapban a születés után

Videó: Jo Pavey (GBR), Gold Medal Winner 10.000m Women 2024, Április
Anonim

Brit sportoló és kétéves Jo Pavey (40 éves) a legrégebbi európai bajnok lett a történelemben, amikor kedden este 10 000 méteren Zürichben európai bajnok lett. Az a teljesítmény még látványosabb, tekintve, hogy csak tizenegy hónappal ezelőtt született a második gyermekének.

Ami az egész országban a mamák iránti tiszteletet illeti, a győzelem az első nagy cím, a Glasgow Commonwealth Games 5.000 méteres bronzérmét követő 11 napja, bizonyítva, hogy a kor és az anyaság nem akadályozza a sportot siker. Ami a tökéletes taktikai versenyt illeti, Jo a francia Clemence Calvin-nál - 16 éves fiatalkorában -, amikor két körben elszakadt, mielőtt a francia futó előtt megrohanna, miután a harang jelezte, 32 perc 22,39 másodperc.

OLVASSA FEL: OLYMPIAN GODDESS TÖKÉLETES 800 MÉTERES MŰKÖDTETÉSÉT VAN MINDIG MINDIG MINDEN MINTA Figyelembe véve, hogy még szoptat áprilisban, és nem tudott részt venni néhány fontos edzőtáborban a szezonban, a győzelem csodálatos jutalom a kettő közül. Pavey azt mondta a BBC Sportnak: "Nem tudom elhinni. Nagyon hosszú utat találtam - gondolkodtam, ez a megfelelő esemény? "Nagyon izgatott vagyok. Megpróbáltam egy ellenőrzött utolsó körben, de amikor eljutottam a háztól, gondoltam, csak adjon mindent, amit kap, szóval nem bánjátok meg semmit. Milyen célokat ért el az anya válás után? Lássuk közelebb.