Videó: A rendszert újraterjeszti, hogy felépítsen

Videó: Проклятие серого слонёнка 2024, Március
Anonim

Sebesség

Az első versenyem 2010-ben Tough Guy verseny volt - mondja a 25 éves Jon Albon. Motívuma nem volt bajnokság. "Ez csak úgy tetszett, mintha valami mulatság lenne, mert ez nem egy szokványos futóverseny volt. Láttam, hogy a teszt milyen nehéz volt. Viszonylag jól megindultam, de sikerült néhány helyet felvennem az első versenyen."

Nyilvánvaló volt azonban, hogy csak egy jó futó nem volt elég. "Nagyon jól mentem a futásban" - mondja a norvégiai angol. "De nagyon hideg voltam és lassított az akadályok." Albon 76. lett. A következő futam volt a sokkal kevésbé versenyképes Wolf Run, amelyet meglehetősen könnyedén nyert, több verseny megnyerésére. Amikor elindult, azt mondja: "Futtathatsz és nyerhetsz. De a sport azóta sokkal versenyképesebbé vált. "Tudta, hogy fel kell vennie a játékát, ha el akarja kerülni a dolgát.

Albon boldog volt a sebességével - amit folyamatosan futott, és kerékpározott -, de tudta, hogy a fogása erőssége leengedte. "Bouldering-szekciókat adtam a tréningemhez" - mondja. "A hegymászás nagy különbséget tett a versenyeken. Az emberek azt hiszik, hogy erőre van szüksége ahhoz, hogy átvehessük az akadályokat, de az ujjaiban az erő az első.

És miközben Albon lábszáma jó volt, rájött, hogy az akadályversenyeken való futás stílusa eltér a 10K-os vagy maratoni egyenletes ütemtől. "Az orientáció hasonló típusú futás," mondja Albon. "Az erdőkön át kell futni, és lassulni kell, hogy megnézzük a térképet."

Az előkészítés változása kifizett. Albon megnyerte az összes olyan akadályt, amelyet 2014-ben lépett be, így OCR világbajnok és spártai világbajnok lett. Idén? Sokkal több. Ideje még keményebbé válni.

Tanulságok

Ne aggódj a súlyok miatt

Megkaphatja az összes szükséges erősséget a testtömeg-gyakorlatokból. A Tough Mudders-nél végzett edzés során tíz burbees minden 2 km-re, hogy felkészüljenek a verseny leállítására.

JAVASOLT: Tough Mudder Training Plan

Jegyezd fel a képzésedet

Töltse le a szociális fitnesz alkalmazást Strava-t, hogy megfigyelje az üléseit. Ez lehetővé teszi, hogy ossza meg a futó és kerékpáros útvonalakat online, valamint másokat is láthasson, így láthatja, hogyan hasonlíthatja össze az összehasonlítást.

Futni menni

Ne csak az akadályokra összpontosítson. Menj hegyi futás - 2010-es tanulmány Orvostudomány és tudomány sportokban és gyakorlatokban azt találták, hogy azok a futók, akik különböző fokozatokon változtatták ütemüket, sokkal konzisztensabb oxigénfogyasztást eredményeztek, így tovább tarthattak.